FİRMAYA ÖZEL YAZILIM

ERP yazılımları; yazılım projelerin de genellikle firmada yapılan analize ve diğer çalışmalar dan çıkan ihtiyaçlara göre firmaya özel yazılım geliştirmektedirler. ERP yazılımlarda değişmeyen bir nevi motor görevi gören bir ana gövde yazılım vardır. Diğer geliştirmeler bu ana gövde üzerinde olmaktadır. E-yaz Yazılım da Kobi ERP ürünü ile yazılım projelerin de bu şekilde çalışmaktadır.Firmaya özel yazılımın sağladığı avantajları sıralayacak olursak;

Analiz ile doğru üretim

Analize göre üretim

Analize Göre Üretim

Özel yazılım geliştirilen işletmelerde, yazılım işletme ihtiyaçlarına göre yazıldığı ve modellendiği için gereksiz özellikler, alanlar, menüler, özel kod ve parametreler oluşmaz her kademenin ihtiyacı olan bilgi daha kolay ve hatasız üretilir.

İşletmeye özel bilgi ihtiyacı

Farklı bilgi ihtiyacı

Farklı Bilgi İhtiyacı

Aynı sektördeki farklı büyüklükteki işletmelerin bilgi ihtiyacı farklı olacağı gibi, işletmelerin yönetim anlayışı, organizasyon yapısı, bilgi düzeyi ve tecrübesi de ihtiyaç duyulan bilgi ihtiyacını farklılaştırabilir.

Özel yazılım geliştirerek, aynı sektörde farklı büyüklüklerdeki işletmelerle, yönetim anlayışı, organizasyon yapısı, bilgi düzeyi ve tecrübesi farklı olan işletmelerin farklı bilgi ihtiyaçları karşılanır.

Her kademeye hizmet etme

Her kademeye hizmet

İşletmede Her Kademeye Hizmet Etme

Paket yazılımlar, İşletmelerdeki irade, temsil (yönetim) ve meslek kademesinin bilgi ihtiyaçlarının tamamını çoğu zaman çözmezler. Bu yüzden işletmeler, bir yazılımdan başka bir yazılıma geçmekte ya da birden fazla yazılımı kullanarak bu ihtiyacı karşılama yoluna başvurmaktadır. Bir verinin birden fazla yere, farklı kişiler tarafından işlenmesi zaman kaybına neden olarak anlık bilgi ihtiyacını karşılama durumunu ortadan kaldıracak, hem de hata yapma riskini artırarak doğru bilgi ye ulaşma şansı azaltacaktır.

Özel yazılımlar, her kademeye hizmet edecek bilgileri, daha kısa zaman da, hatasız üreterek işletmelerin birden fazla yazılım kullanma ve yazılımı sürekli değiştirme problemlerini ortadan kaldırır.

Sürekli Yazılım Geliştirme

Sürekli yazılım geliştirme

İhtiyaca Göre Sürekli Yazılım Geliştirme

Özel yazılım çözümleri, firmanın ihtiyaçlarına göre sürekli geliştirilebilir. Paket yazılımların sürekli firmaya özel geliştirme yapması imkansızdır.

Özel yazılım çözümleri, işletmelerde kullanılan yazılımın üretemediği bilgileri üreterek mevcut yazılıma entegrasyonu sağlar.

Doğru donanım ürünleri kullanma

Donanım ürünlerinde doğru seçim

Donanım Ürünlerinde Doğru Seçim

Özel yazılım çözümleri, veri toplamada kullanılan OT/VT ürünlerinin işletmenin ihtiyaçlarına uygun olarak seçilmesini kolaylaştırır. Veri toplama işlemlerinin hızlı ve hatasız yapılabilmesi için, el terminali, barkod okuyucu, barkodlu teraziler, pdks cihazları, veri tutabilen üretim makineleri gibi cihazların ve makinelerin yazılımla entegre çalışması gerekir. Veri toplama alanların da çalışanların işini zorlaştırmayacak, zamanlarını almayacak ve dikkatlerini dağıtmayacak

Platform Bağımsız Çalışabilme

Farklı Platformlarda Çalışma

Özel Yazılım ile Farklı Platformlarda Çalışma

Orta ve büyük ölçekli işletmelerde kullanılan teknolojik ürünler kullanıcıya göre veya işletmenin birimlerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. Muhasebe biriminin yazılım kullanımı ile ilgili ihtiyaçlarını cihaz olarak PC ler çok rahatlıkla çözebilir. Fakat sahada sipariş alan veya sıcak satış yapan satış biriminin yazılım kullanırken tercih etmesi gereken cihazlar akıllı cep telefonları, tablet pc veya el terminalleri olacaktır. Bu durum kullanılacak yazılımın birden fazla platform da rahatlıkla çalışabilmesi anlamına gelir.

Özel yazılım Çözümleri

PC, Mac, Tablet, Android, Web, Mobile gibi farklı platformlarda çalışma imkanı sunar.

farklı sektörlerde iş yapan firmanın tek bir yazılım kullanabilmesi.

Tek yazılımla farklı sektörler

Tek Yazılımla Farklı Sektörler

Birden fazla sektörde iş yapan işletmeler çoğunlukla iş yaptıkları her sektör için ayrı bir yazılım kullanmaktadırlar. Bilgilerin tek merkezde toplanması hem zaman kaybına sebep olmakta hemde bilgi aktarımlarında hata yapma oranı artmaktadır. Özel yazılım çözümleri ile firmanın iş yaptığı her sektöre ait yazılım ihtiyaçları rahatlıkla karşılanabilir. Böylece işletme bir yazılımla tek merkezden daha güçlü yönetilebilir.