STOK KARTI DOKUMAN TAKİBİ

Stok Kartı Dokuman Takibi

Bir ürüne ait dokumanı gerektiğin de kolayca bulabilmek ve amaca uygun olarak kullanabilmek için Stok kartında ki dokuman Takibi sekmesini kullanabilirsiniz. Böylece bir ürüne ait istediğimiz kadar dokumanı ürün ile ilişkilendirebilir ve istediğiniz dokumana rahatça ulaşabilirsiniz.

Şimdi Kobi ERP ürününe ait Stok Kartında ki  Dokuman Takibi sekmesin de bu işlemlerin nasıl yapıldığına bakalım,

Bu sekmede dört farklı buton bulunmaktadır. Bu butonla sırasıyla;

Dokuman ekle SQL Db butonu

Bu butona basıldığın da karşımıza aşağıda ki alanları içeren ekran çıkar.

Orijinal Dokuman:  Bu alan stok kartına bağlanacak dokumanın kayıt ortamındaki adresini bulup ekleyeceğimiz alandır. Kullandığımız bilgisayarın masaüstüne kaydedilmiş bir word dokumanı ise sağdaki üç nokta içeren butona basarak karşımıza çıkan ekran da masaüstüne tıklayıp bu dokumanı bulur ve aç butonuna basarız.

Dokuman Açıklaması:  Bu kısma eklediğimiz dokuman ile ilgili istediğimiz açıklamayı yazabiliriz.

Dokuman Grubu: Bu alanın sağ tarafın daki üç nokta içeren butona basarak, daha önceden açılmış dokuman grup ismini seçebiliriz veya yeni bir dokuman grup ismini buradan ilave edebilir, açılmış bir grubun ismini değiştirebilir ya da silebiliriz.

Saklama tipi SQL olacaktır.

Kaydet butonu diğer alanlar ile ilgili işlemler yapıldıktan sonra dokumanın SQL veri tabanına kaydedilmesini sağlayacaktır.

Dokuman ekle FTP

Bu butona basıldığın da karşımıza çıkan ekran Dokuman ekle SQL Db butonuna basınca çıkan ekran ile tamamen aynıdır. Tek fark saklama tipi FTP olacaktır.

Seçilen Dokumanı Sil

E-yaz Yazılım Stok Kartı Dokuman Takibi sekmesinde, Seçilen Dokumanı Sil butonu ile daha önceden eklenmiş dokumanı silebiliriz.

Dokuman Kopyasını aç

Daha önce eklenmiş bir dokumanın kaydı üzerine gelip, Dokuman Kopyasını Aç butonuna basarsak veri tabanına kaydedilen dokumanın içeriğine ulaşmış oluruz.