Yazılım

Yazılım Nedir

Yazılım

Bilgisayar ve elektronik devrelere sahip cihazları çalıştırmak, yönetmek ve bunları kullananların işlerini kolaylaştırmak için gerekli olan komutlar topluluğuna yazılım denir. Teknolojik bir terim olarak geçer.Kodlardan oluşur. Bu kodlar özel bilgisayar dillerinden birisi ile programcılar tarafından yazılır.

Bilgisayar yazılımlarını, Sistem Yazılımları (System Software), Uygulama Yazılımları (Application Software) ve Çevirici Yazılımları olarak 3 ana başlıkta gruplandırabiliriz.

Sistem Yazılımları: Bilgisayarı çalıştıran işletim sistemlerini de içine alan ve uygulama yazılımlarının sorunsuz çalışmasını sağlayan donanım ile uygulama yazılımları arasındaki arabirim yazılımlarına sistem yazılımları denir.

Uygulama Yazılımları:  Programlama dilleri ve uygulama geliştirme araçları kullanarak yazılan ve kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılayacak işlemleri yapmalarına imkan veren yazılımlardır.

Çevirici Yazılımlar: Herhangi bir programlama dili ile yazılan uygulamaları makine diline çeviren yazılımlardır.

E-Yaz Yazılım

KOBİ ÇÖZÜM YAZILIMLARI

Kurumsal Kaynak Planlama

Erp

KOBİ ERP-Kerp | ERP Yazılımı

E-Yaz Yazılıma ait Kobi ERP  Kerp yazılımı ile  işletmenizin bütün iş süreçlerine ait işlem maliyetlerini kontrol altına alabilirsiniz. Böylece istediğiniz zamanda ulaşacağınız raporlar ile işletmenizi yönetmede daha doğru, etkin ve hızlı kararlar verebilirsiniz.

E-Yaz Yazılım Kerp ürününe ait yazılım projeleri; işletme mevcut durum analiz ve hedeflenen durum raporu oluşturma ile başlar. İşletmenin iş süreçlerine özel yazılım geliştirme, danışmanlık hizmetleri, özel rapor oluşturma, uygulamalı eğitimler, sistem kontrolleri ile devam eder. Raporların okunması ve yorumlanması ile ilgili eğitimlerinin verilmesi ile sonuçlandırılır.

Ticari Yazılım

Ticari Program T-Set ML

Ticari Program | Ticari yazılım | T-Set ML

E-Yaz Yazılıma ait Ticari Yazılım T-Set ML ile, işletmelerin muhasebe ve ön muhasebe işlemlerini kolay, hızlı  ve en detaylı biçimde yapabilirsiniz.  Böylece işletme iradesinin, yöneticilerin ve birim sorumlularının ihtiyacı olan bütün raporları istediğiniz an alabilirsiniz.

Ticari Program T-Set ML, üretim ve ticaret yapan işletmelerin iş süreçlerinin takibinde  yazılım olarak kullanması gereken bütün modülleri içermektedir.

Bu Modüller, Teklif, Sipariş, Fatura, İrsaliye, Stok, Cari, Personel, İnsan Kaynakları, Üretim, Banka, Kasa, Çek/Senet, Taksitli Satış ve  Muhasebe olarak isimlendirilmiştir.

İnsan Kaynakları-İK

İnsan Kaynakları-İK

İnsan Kaynakları | İK Yazılımı

İşletmenize alınan veya başvuran bütün personel veya personel adaylarının özlük bilgilerini depolayarak doğru işe doğru personeli daha hızlı belirleyebilir ve işe alım sürecini hızlandırabilirsiniz.

İnsan Kaynakları Yazılımı ile maaş, hak ediş ve puantaj tahakkuk işlemlerini yapabilir ve PDKS cihazları ile entegre çalışabilirsiniz.

SEKTÖREL YAZILIMLAR

Mağaza Yönetimi

Mağaza Yönetimi

Mağaza Yönetimi | Mağaza Yazılımı

E-Yaz Yazılım Mağaza Yönetimi ile taksitli satış, müşteri sadakat kartı [Puan Kart], Renk, beden kavala, seri numaralı ürün, barkodlu hızlı satış ve CRM işlemlerini yapabilir, mağazanızın ihtiyacı olan raporları istediğiniz zaman da alarak mağaza yönetimini en etkin ve en doğru şekilde yapabilirsiniz.

Market Yönetimi

Market Yönetimi

Market Yönetimi | Market Yazılımı

E-yaz Yazılım Market Yazılımı ile satın alma, puan kart, insert işlemlerinden şubelere göre farklı fiyat uygulamasına kadar bütün marketlere özel işlemleri ve muhasebe işlemlerini yapabilir, Yeni Nesil Yazar kasa, terazi,  el terminali donanımları ile entegre çalışabilirsiniz.

Barkodlu Hızlı Satış

Barkodlu Hızlı Satış

Barkodlu Hızlı Satış | Jet POS

Barkodlu Hızlı Satış -Jet POS  yazılımını kolay öğrenebilir  ve pratik olarak kullanabilirsiniz.

Jet POS ile Hızlı kasa işlemleri, farklı döviz türleri, yemek çekleri ve puan ile tahsilat, barkodsuz ürünlerde hızlı satış yapabilirsiniz.

Hızlı Satış Yazılımı Jet POS u, Barkodlu teraziler ve Yeni Nesil Yazar Kasalar iel entegre çalıştırabilirsiniz.

Kuyumculuk Yönetimi

Kuyumculuk Yönetimi

Kuyumculuk Yönetimi| Kuyumculuk Yazılımı | Milyem

Kuyumculuk Yazılımı Milyem ile tüm tezgahtar işlemlerini tek bir ekranda yapılabilir, kullanıcılar yapacakları işlemlere göre yetkilendirilebilir, E-Ticaret yazılımı ile entegre çalışabilir, RF-ID teknolojisi ile ürünleriniz kontrol altına alabilir ve karşılaştırmalı bilanço, günlük faaliyet, Gelir tablosu gibi raporları rahatlıkla oluşturabilirsiniz.

restoran yazılımı

Restoran Yazılımı

Restoran Yönetimi | Restoran Yazılımı

E-yaz Restoran yazılımı ile işletmenizde bulunan masaların  servis açılış saati ve süresini, masada oturan kişi sayısı ve masa hesap toplamını tek ekran üzerinden görebilirsiniz.

Restoran yazılımı paket servis modülü ile telefonla sipariş alabilir ve arama geldiği anda müşteri kartının açılıp sipariş alınabilme özelliğini kullanabilirsiniz.

Restoran yazılımı hızlı adisyon modülü ile kasada satılan ürünlerin satış işlemlerini dokunma tik ekranlarla rahatlıkla yapabilirsiniz.

MOBİL YAZILIMLAR

Mobil Çözümler

Mobil Çözümler

Mobil Çözümler

Web Sipariş modülü ile işletim sistemi bağımsız bütün mobil cihazlardan online olarak sipariş işlemlerini yapabilirsiniz.

Web rapor ile istediğiniz özel raporları oluşturabilir bu raporları cep telefonu, tablet, el terminali gibi mobil cihazlardan her an alabilirsiniz.

Mobil Satış Sipariş modülü ile windows ce işletim sistemi yüklü el terminallerin de satış ve sipariş işlemlerinizi yapabilirsiniz.

ÖZEL YAZILIM ve ENTEGRASYONLAR

Özel Yazılım

Özel Yazılım

Firmaya Özel Yazılım

İşletmeler, sektörlerindeki iş süreçlerine bağlı olarak ve/veya yönetim tarzına göre  hazır paket yazılımların ürettikleri bilgilerin dışın da bilgilere ihtiyaç duyabilirler. Veri toplama alanların da kullanılan  cihazlar ve yazılımın farklı platformlarda kullanma eğilimi de özel yazılım ihtiyacını ortaya çıkarabilir.

E-Yaz Yazılım ile; paket yazılımların yeterli olmadığı alanlarda, yapılan analizler doğrultusun da firmanıza özel yazılım çözümlerine sahip olabilirsiniz.

E-Ticaret

E-Ticaret

Entegrasyon Yazılımları
E-ticaret

E-Yaz Yazılıma ait T-Set ML ve Kobi ERP ürünlerini İdeasoft E-Ticaret yazılımı ile tam entegre olarak çalıştırabilirsiniz. Bu entegrasyon ile;

Ürün kartlarını [Stok Kartlarını] sisteme sadece bir defa işleyip zaman kazancı sağlayabilir, depo ve raflardaki stokları gerçek zamanlı takip edebilirsiniz.

Bir ürün hem mağazada hem de sanal mağazada satılabileceği için,  biten ürünlerin  siparişi veya satışının sanal olarak yapılmasının önüne geçebilir, veri bütünlüğü sağlandığı için veri girişlerin den kaynaklanan hataları en aza indirebilir, hatalı sevkıyatın önüne geçebilirsiniz,

özetlersek, bütün ticari işlemleri bu entegrasyon sayesin de tek bir merkezden daha etkin ve doğru yönetebilirsiniz.

E-Fatura, E-defter, E-Arşiv

E-Yaz Yazılım ait  Kobi ERP ürünü ile E-Fatura, E-Defter ve E-Arşiv işlemlerini İzi Biz ile tam entegrasyon çalışması sayesinde çok kolaylıkla yapabilir ve yapılan değişikliklere ait özelliklere en kısa zaman da sahip olabilirsiniz.

Akıllı Santral

E-Yaz Yazılım ait T-Set ML ve Kobi ERP ürünleri ile Nac telekom entegrasyonu sayesinde IP telefonla yapılan görüşmelerinize ait cari kartlara otomatik olarak ulaşabilir ve kayıt altına alabilirsiniz.

E-Yaz Yazılım Ürünlerine Ait Özellikler

Kolay kullanım Sade Arayüz

E-Yaz menü yapısı ve sade arayüzü sayesinde, hızlı öğrenebilir ve bütün işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Kullanıcıya göre özelleşen menü yapısı

E-Yaz ürünlerine ait menüleri kullanıcıya göre özelleştirebilir, kullanıcının ihtiyacı olmayan kısımları kaldırabilirsiniz.

Hareket ve Arama ekranlarının Özelleştirilmesi

E-Yaz Yazılıma ait ürünlerdeki arama ve hareket ekranlarını her kullanıcının ihtiyacına ve isteğine göre düzenleyebilir daha hızlı ve doğru işlem yapmasını sağlayabilirsiniz.

Parametrik Yapı

E-Yaz ürünlerinin parametrik yapısı sayesinde,  işletmenizin bulunduğu sektöre ve iş süreçlerine uygun duruma getirebilecek ayarlamaları yapabilirsiniz.

Sektörel Yazılımlarla tam entegrasyon

E-Yaz Yazılıma ait  T-set ML  ve Kobi ERP ürünlerini, yine E-Yaz Yazılıma ait Jet Pos, Milyem, Restoran, Mağaza ve Market gibi sektörel yazılımları ile tam entegre tam entegre olarak çalıştırabilirsiniz.

 Yetkilendirme

E-Yaz Yazılım ürünlerinde,  kullanıcının çalıştığı birime göre ve/veya yöneticisinin belirlediği alanlara göre işlemleri görebilme, işlem yapabilme gibi yetkileri yapabilirsiniz.

Zorunlu Alan tanımları

E-Yaz Yazılım ürünlerinde, kullanıcının, işletme için gerekli olan veri işleme alanlarını unutmasının, atlamasının bu alanları zorunlu alan olarak tanımlayarak önüne geçebilmesini sağlayabilirsiniz.

Çoklu Dil Desteği

E-Yaz Yazılım ürünlerinin çoklu dil desteği özelliği ile bütün menüleri ve başlıkları istediğiniz dile otomatik çevirebilir ve bu şekilde kullanabilirsiniz.